KLUB | EKIPE | POVIJEST | GALERIJA | LINKOVI | REZULTATI | IGRAČICE

Sezona 2003/2004

Sezona 2002/2003

Sezona 2001/2002

EKIPE

Danas je OK “Grobničan” orijentiran na rad sa ženskom populacijom. Politika kluba vodi se na duge staze i to prvenstveno stvaranjem vlastitog igračkog i trenerskog kadra te modernom organizacijom kluba koji će imati značajno mjesto u hrvatskoj odbojci. U klubu djeluje škola odbojke, mlađe i starije natjecateljske grupe te seniorska ekipa. Interes djevojčica i djevojaka za odbojku je ogroman, a klub okuplja oko 80 članica kroz razne selekcije. Takva organiziranost kluba daje sve više i više dobrih sportskih rezultata. U natjecateljskoj sezoni 2000/2001. najmlađe kadetkinje osvojile su prvo mjesto na Županijskom prvenstvu dok su mlađe kadetkinje i juniorke bile odlično plasirane na istim prvenstvima. Ekipa koja nastupa u II Državnoj ligi ostvarila je zacrtano, stabilizirala se u ozbiljnog drugoligaša sa velikom perspektivom napredovanja u najviši rang natjecanja.

Odbojkaški klub "Grobničan" učestvuje i na međunarodnim turnirima. U vremenu od 29.08 do 02.09.2001. god. odbojkašice su nastupile na seniorskom turniru u MISANO ADRIATICU (RIMINI) – Italije gdje su osvojile prvo mjesto pobijedivši ekipe : S. Agata Volley, Lograto i Pallavolo Gaiga Verona sa 2:0 u setovima. Grobničanke su u propagandnoj utakmici uvjerljivo svladale i selekciju svih ekipa turnira sa također 2:0 u setovima. Inače turnir je organiziran pod pokroviteljstvom FEPAS-a (Federazione Europea Promozione Attivita Sportive E Sociali), a pored odbojkaškog organiziran je i tradicionalni nogometni turnir na kojem se nastupili pioniri NK "Opatija".

U natjecateljskoj sezoni 2001/2002. odbojkaški klub "Grobničan" nastavlja raditi uspješne rezultate. Ekipa koja se natjecala u II Državnoj ligi – Zapad osvojila je prvo mjesto na tablici i izborila kvalifikacije za 1. Hrvatsku ligu. Nažalost u kvalifikacijama u kojima su učestvovale ekipe OK "Šibenik" – Šibenik, OK "Neretva" – Zagreb i OK "Čepin" – Čepin, nije se uspjela izboriti za najviši rang natjecanja. Plaćen je danak neiskustvu. Mlada ekipa OK "Grobničana" u svojim je nastupima ostavila upečatljiv dojam i kvalitetu koja u budućnosti garantira napredovanje i postizanje vrhunskih rezultata. Inače u kvalifikacijama ekipa OK "Šibenik" izborila je pravo nastupa u 1. Hrvatskoj ligi.
Juniorke su osvojile 3. mjesto u prvenstvu Primorsko-goranske Županije, a Mlađe kadetkinje su kao prvoplasirane na istom izborile nastup na Državnom prvenstvu u Poreču. U konkurenciji od 14 ekipa osvojile su 6. mjesto te postigle najbolji uspjeh na svim dosadašnjim nastupima. Odbojkaška ekipa koja je predstavljala OŠ "Čavle" postigla je također izvanredne rezultate. Na prvenstvu Primorsko-goranske Županije osvajanjem 2. mjesta izboren je nastup na poluzavršnici prvenstva Hrvatske u Umagu, a pobjedom u finalnoj utakmici nad ekipom OŠ "Eugen Kumičić" (ŠŠK "Mladost) iz Rijeke (2:1) ostvaren je plasman na završno Državno prvenstvo u Velikoj Gorici. Djevojčice OŠ "Čavle" pobijedile su redom sve svoje protivnice i postale prvakinje Hrvatske. Na tom prvenstvu Ivana Kalebić proglašena je za najbolju igračicu turnira.
I najmlađe kadetkinje OK "Grobničana" postigle su odličan uspjeh osvojivši prvo mjesto na prvenstvu Primorsko-goranske Županije.